Mācību literatūra

Mācību priekšmeta apguvei drīkst izmantot gan VISC apstiprinātas mācību grāmatas, gan mācību grāmatas, kuras VISC nav apstiprinājis. Mācību priekšmeta apguvei izmantojamo mācību literatūru izvēlas mācību priekšmeta skolotājs. Izvēlēto mācību literatūru iekļauj mācību literatūras sarakstā, kuru izglītības iestādes direktors apstiprina saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 18.oktobra noteikumu Nr.779 “Noteikumi par vispārējās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa organizācijai nepieciešamo obligāto dokumentāciju” 3.14.apakšpunktu. Mācību literatūras iegādei nepieciešamo finanšu līdzekļu nodrošināšana ir izglītības iestādes dibinātāja kompetencē. VISC apstiprinātās mācību literatūras saraksts ir publicēts VISC mājas lapā.

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību VISC izvērtē un apstiprina izdevniecības iesniegtu mācību grāmatu komplektā ar tās saturam atbilstošu metodisko līdzekli skolotājam. Komplektizdevumu var papildināt ar vienu vai vairākām darba burtnīcām, kā arī ar citiem mācību līdzekļiem (piemēram, uzdevumu krājumu, hrestomātiju, vārdnīcu, kartogrāfisku izdevumu, audiopielikumu), kuri lietderīgi papildina mācību grāmatu vai metodisko līdzekli, nodrošinot iespēju dažādot mācību metodes, padziļināt zināšanas vai pārbaudīt mācību sasniegumus. Citu mācību līdzekļu, tostarp darba burtnīcu, iekļaušana komplektizdevumā nav obligāta.Izvēle par darba burtnīcas nepieciešamību mācību procesā ir mācību priekšmeta pedagoga atbildība. Darba burtnīca var būt veiksmīgs informācijas ieguves, izpratnes veidošanas un padziļināšanas, kā arī skolēna patstāvīgā darba mācību procesa organizācijas instruments. Izmantojot darba burtnīcu, var atvieglot mācību priekšmeta standartā noteikto prasību apguvi.

Mācību literatūras saraksts 7.-9. klasēm

literatūras_saraksts_pamatskolai