1.decembris AIDS diena

    Šogad 1.decembrī – Pasaules AIDS dienā skolā tika organizēts konkurss.

    Konkursa mērķis- rosināt ikvienu audzēkni aizdomāties par slimību, par infekcijas avotiem, veidot izpratni, ka  jebkurš cilvēks var būt pakļauts infekcijas riskam.

    Statistika no Baltijas HIV asociācijas avotiem: “Latvijā ir viens no augstākajiem jauno HIV inficēšanās gadījumu rādītājiem Eiropas Savienībā. 2016. gadā Latvija apsteidza Igauniju jaunu HIV inficēšanās gadījumu skaitā ar oficiāli reģistrētiem 18,5 HIV slimniekiem uz 100 000 iedzīvotāju. Atbilstoši Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2017. gada janvārī Latvijā bija 6792 ar HIV inficēti iedzīvotāji, ieskaitot 365 jaunus saslimšanas gadījumus 2016. gadā”.

 /Delfi raksts 01.12.2017. Nensija Petita ASV vēstniece Latvijā/

    Mūsu kopējā atbildība ir lauzt stereotipus un aizspriedumus, kas saistīti ar šo slimību. Lielākais zinātniskais sasniegums HIV izpētē ir efektīvu ārstniecības metožu izstrāde, kas apspiež vīrusu un pagarina HIV pacientu dzīves ilgumu.

    Tu vari veikt HIV eksprestestu bez maksas, anonīmi un konfidenciāli Zvirgzdu pansijā, Atkarību konsultāciju punktā, Talsos, tālrunis: 20228756.

Rakstu sagatavoja bioloģijas un veselības mācības skolotāja I.Pugoviča