Katru gadu 20. janvārī piemin 1991. gada janvāra traģiskos notikumus, kad Latvijas tauta aizstāvēja savas tiesības uz neatkarīgu valsti.
Notikumi sāka risināties ar PSRS ultimātu Lietuvai par PSRS konstitūcijas atjaunošanu Lietuvas teritorijā, bet naktī no 12. uz 13. janvāri padomju armija vardarbīgi ieņēma Viļņā televīziju, atņemot dzīvību 14 un ievainojot vairāk nekā simtu iedzīvotāju. 13. janvārī Rīgā bija manifestācija, kurā piedalījās vairāk nekā 700 000 iedzīvotāju no visiem Latvijas novadiem, kuri pauda atbalstu Lietuvas tautai un izteica protestu pret iespējamajām provokācijām Latvijā. 13. janvāra vakarā Rīgā sāka celt barikādes, lai aizsargātu Augstākās padomes ēku, televīziju, Daugavas tiltus. Līdz 16. janvārim viss bija mierīgi, līdz sāka aktivizēties OMON vienība. Apšaudē pie Vecmīlgrāvja tilta gāja bojā Satiksmes ministrijas šoferis Roberts Mūrnieks. Taču asiņainākie notikumi risinājās 20. janvārī, kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku. Toreiz bojā gāja pieci cilvēki, kuru vidū bija skolnieks Edijs Riekstiņš, divi iekšlietu darbinieki un Rīgas kinostudijas operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne.
Lai izprastu šos notikumus un padziļinātu zināšanas par Latvijas un sava novada vēstures notikumiem, skolas 8.- 12. klašu skolēni 17. un 19.janvārī piedalījās Talsu novada muzeja izglītojošā programmā “Veltījums Barikāžu laikam”. Skolēni varēja klausīties ierakstus no Latvijas Radio arhīva un tā laika notikumu dalībnieku atmiņas, skatīties 1991. gada Barikāžu muzeja un Talsu novada muzeja izveidoto foto slaidrādi, piedalīties diskusijā par patriotismu mūsdienās .
Muzeja apmeklējums notika iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.
Rakstu sagatavoja vēstures skolotāja, sociālo zinātņu metodiskās komisijas vadītāja Inta Robalde