6.Jauniešu Saeimā piedalās mūsu Mārtiņš Skulte

Jauniešu Saeima 001  Mūsu skolas 11.c klases skolnieks Mārtiņš Skulte piedalījās 6.Jauniešu Saeimā kā deputāts.

 Mārtiņš dalās savos iespaidos: “Šī bija pirmā reize, kad piedalījos šādā pasākumā. Tas tiek organizēts katru gadu jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Par šo iespēju uzzināju no portāla draugiem.lv ievietotās reklāmas un nolēmu piedalīties. Sākumā visiem pretendentiem bija jāizdomā ideja kā uzlabot jomas: izglītība, cilvēktiesības, aizsardzība, dalība Eiropas Savienībā. Tad šī ideja jāapraksta speciālā mājaslapā. Divus mēnešus dalībniekiem tika dots laiks, lai izdomātu un aprakstītu savu ideju. Pēc tam mēnesi notika balsošana par idejām, un tie 100 kandidāti, kuri savāca visvairāk balsu, tika ievēlēti 6. Jauniešu Saeimā. Princips bija kā velēšanās, no katra reģiona vajadzēja savākt noteiktu balsu skaitu.

 29.aprīlī notika 6. Jauniešu Saeimas darba diena. Dienas laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Saeimas darbinieku un deputātu darbu. 6. Jauniešu Saeimas deputāti klausījās Saeimas priekšsēdētājas uzrunu, piedalījās komisiju sēdēs. Es strādāju Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.  Bija iespēja iejusties deputātu lomā un izbaudīt darba dienas ritmu, kā arī aktīvi piedalīties debatēs. Dienas gaitā bija darbs pie deklarācijas izstrādes, notika priekšlikumu pieņemšana. Rezultātā tika pieņemtas 3 deklarācijas, kuras tālāk tiek sūtītas uz 12.Saimeas komisijām izskatīšanai. Noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja sveica visus dalībniekus un uzdāvināja dāvanas dalībniekiem.

 Man patika, bija interesanti sarunāties ar cilvēkiem ar līdzīgām interesēm.  Diena bija ar saspringtu darba ritmu, novēlu to izbaudīt ikvienam, uzdrīkstēties un piedalīties!

Rakstu sagatavoja A.Rūtenberga, skolas karjeras konsultants