Atceroties 1991. gada janvāra barikādes!

    19.janvārī Pastendes kultūras namā Talsu vakarskolas 10. c, 11. c , 12. c klases skolēni un skolas skolotāji piedalījās 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākumā, lai tiktos ar padomju laika disidenti Lidiju Lasmani- Doroņinu. Gaidītā viešņa slimības dēļ ierasties diemžēl nevarēja.

    Pasākuma dalībnieki noskatījās īsmetrāžas dokumentālo filmu „Lidija”, kurā L. Lasmane- Doroņina stāsta par savas dzīves svarīgākajiem momentiem uz vēsturisko notikumu fona. Klātesošos uzrunāja politiski represēto kluba pārstāvis Vilis Ieviņš, stāstot par deportācijām 1949.gadā.

    Runātāji secināja, ka vēstures liecības mēs nevaram nodot tālāk nekā citādi, kā izstāstot tās tiem, kuri ir jaunāki par mums.

    Pēc pasākuma skolas skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīt Pastendes kultūras namu, apskatot Andra Kalniņa gleznas un audēju studijas telpas un izstādi.

Rakstu sagatavoja vēstures skolotāja Inta Robalde