Atskatoties uz paveikto

 

 

 

 

 

 

Mūsu skolā 2011.gada 26-27.aprilī notika projektu nedēļa veltīta Eiropas Brīvprātīgā darba gadam. Izvēlējāmies palīdzēt Talsu dzīvnieku patversmei ”Ausma” , kas atrodas Kr.Valdemāra ielā 75.
Talsu dzīvnieku patversme atrodas Talsu pilsētas nomalē un darbojas jau kopš 1998. gada. Tā ir privāta patversme, kas pieder Agritai Dreimanei, kura saviem spēkiem un līdzekļiem to ir izveidojusi, lai palīdzētu noklīdušiem un pamestiem suņiem un kaķiem. Patversmē darbojas 4 darbinieki un uzturas aptuveni 30 kaķi un 20 suņi, kuru skaits nemitīgi mainās.

Gatavošanās, lai dotos uz patversmi, notika visu septembri līdz beidzot mums bija savākts viss nepieciešamais, kas viņiem varētu noderēt. Jūsu zināšanai, tai nav jābūt tikai naudai, tas var būt jebkas, kas Jums mājās ir atrodams(veci mēteļi, bļoda, segas vai arī kas cits), ko Jūs neizmantojat. Patversmei noderētu arī rotaļlietas kaķēniem un kucēniem, barība dzīvniekiem, kā arī naudiņa, lai segtu veterināros izdevumus un citas dzīvniekiem nepieciešamas lietas.

Patversmi apmeklējām 28.septembrī.Redzot dzīvniekus, sajūtas bija dažādas, tās nevar tik viegli aizmirst .Redzot suņus un kaķus, kuri alkst pēc mīlestības, tā vien rodas vēlēšanas visiem dot mājas, kurās viņi būs mīlēti un laimīgi. Tāpēc 1.novembrī sanācām visi kopā, lai domātu, kā vēl dzīvniekiem varētu palīdzēt, un visi kopā nolēmām izveidot ziedojuma kasti, kuru vēlamies novietot skolā, lai arī citi varētu ziedot patversmei. Dzīvnieku patversmei ir nepieciešama jebkāda palīdzība.

Šajā grūtajā laikā daudzi cilvēki izbrauc no Latvijas un savus mīluļus atstāj patversmēs, vai arī vienkārši izmet uz ielas. Vēl ir daudz un dažādi iemesli, kādēļ cilvēki atsakās no saviem lolojumiem un bezatbildīgi tos pamet likteņa varā. Talsu dzīvnieku patversme cenšas palīdzēt ikvienam nelaimē nonākušajam četrkājainim, tomēr patversme un tās līdzekļi nav bezizmēra, tādēļ visi, kuri ir nolēmuši iegādāties sev jaunu draugu, tiek aicināti apmeklēt patversmi, jo, iespējams, tieši tur Jūs atradīsiet patiesu un skaistu draugu, kurš veltīs Jums beznosacījuma un bezizmēra mīlestību līdz mūža galam.

Beidzot ir izveidota arī Talsu dzīvnieku patversmes “Ausma” lapa portālā draugiem.lv.  
Lapas mērķis ir informēt sabiedrību par Talsu dzīvnieku patversmi, piesaistīt tās uzmanību klaiņojošo un pamesto suņu un kaķu likteņiem, kā arī palīdzēt kādam patversmes iemītniekam atrast sev mīlošus saimniekus un siltas mājas.

Šobrīd patversmē mīt aptuveni 30 kaķu un 22 dažāda vecuma suņu, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nonākuši patversmē, bet ļoti ilgojas pēc mājām un glāstiem. Tikpat ļoti, cik šie dzīvnieku vēlas mājas, tikpat ļoti viņi vēlas dāvāt savu neviltoto mīlestību kādam, kuru tie varētu uzskatīt par savu saimnieku.
  Aicinām būt atsaucīgiem, jo visi kopā mēs varam viņiem palīdzēt!

11.c klase