Atzinības stunda

Nav tāda, ko nevar,
Ja ir – tad jāvar!
Kaut plaukstām jūra jāizsmeļ,
Kaut zemes smagums jāpaceļ!
Nav tāda, ko nevar,
Ja ir – tad jāvar!
/ A.Eglītis /

 
Skolas direktore I.Pugoviča  pēdējā 2011./2012. mācību gada dienā dibināja jaunu skolas tradīciju – „Atzinības stundu”, kurā skolas direktore izsaka atzinību skolēniem, skolotājiem, kas Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas vārdu, godu spodrinājuši un apliecinājuši ar labiem mācību darba sasniegumiem un sporta aktivitātēm. Saksofonista izpildījumā  skanēja  E.Dārziņa „Melanholiskais valsis” un skolas direktore uzsvēra, ka cilvēks ir savu domu un priekšstatu summa.  Pozitīvas domāšanas rezultāts ir sava mērķa sasniegšana. Tā tas ir dabā, kad gaisma uzveic tumsu, karstums- aukstumu, bet jūs, pārliecinoši suģestējot  sevi ar vārdiem „es varu, es protu, es spēju, es zinu”, esat sasnieguši ievērojamus rezultātus. Ar šiem atzinības vārdiem tika sumināti audzēkņi, kuri šajā mācību gadā piedalījušies novada olimpiādēs:
07.12.2011. novada vācu valodas olimpiādē vidusskolu grupā no 6 dalībniekiem Andris Robalds (skolotāja Inta Robalde) ieguva 1.vietu.
18.11.2011. novada vēstures olimpiādē 12.klasēm no 11 dalībniekiem Jurģis Jansons (skolotāja Inta Robalde) ieguva 9.vietu.
20.01.2012. novada fizikas olimpiādē 12.klasēm no 12 dalībniekiem Kristaps Girgensons (skolotāja Inessa Tarasova) ieguva 8.vietu.
21.03.2012. novada sociālo zinību olimpiādē 8.klasēm no 16 dalībniekiem Krista Lemberga (skolotāja  Daiga Pretice) ieguva 9.vietu.
27.04.2012. novada pamatskolu krievu valodas konkursā no 17 dalībniekiem Diāna Borodavka (skolotāja Ludmila Liepiņa) ieguva 3.vietu. Jānis Aglonietis (skolotāja Ludmila Liepiņa) ieguva 12.vietu.
Paldies audzēkņiem Edgaram Lūžniekam, Rolandam Grigorjevam, kuri aktīvi iesaistījās pašpārvaldē, atbalstot skolas  pasākumus un sporta spēles. Skolēni tika cildināti ar nozīmīti ”Talsi”, bet skolotāji- ar grāmatnīcas „Vanema” dāvanu karti.
Tika godināta arī skolas futbola komanda, kura novada skolēnu sacensībās ieguva 3.vietu. Komandas kapteinis Amirs Aļ-Saids un komandas spēlētāji- Didzis Kalējs, Krists Gricmanis, Reinis Verbickis, Andris Kauliņš, Mārtiņš Kristapsons, Roberts Tīfentāls, Vents Ustinovs, Oskars Grigulis, Eduards Zaļais, Jānis Plepis, Edgars Lūžnieks.
Pasākuma noslēgumā fizikas skolotājai Inessai Tarasovai svinīgi tika pasniegta atslēga jaunajai, izremontētajai telpai, kura nākamajā mācību gadā būs laboratorija eksaktajiem mācību priekšmetiem. Citēti tika izgudrotāja un zinātnieka Edisona vārdi: „Arī dzīvi mēs nevaram pierādīt, bet mēs zinām, ka esam dzīvi. Dzīve – IR – mēs esam dzimuši, lai to darītu skaistāku!”

Rakstu sagatavoja Ineta Pugoviča