Barikāžu atceres laiks

Barikāžu atceres laikam veltīts pasākums mūsu skolā 22. janvārī notika izzinot savas ģimenes, paziņu, kaimiņu, līdzcilvēku atmiņas un saprotot, cik daudz varam darīt ar gara spēku.
Pasākumu iesāka videostāsts par 1991. gada janvāra barikāžu dalībnieku pieredzēto. Tad skolēni dalījās savos barikāžu atmiņu stāstos – jau iepriekš sagatavojuši intervijas jautājumus, skolēni bija iejutušies vēsturnieku – reportieru lomā.
Noslēgumā klātesošos uzrunāja Ventspils 46. zemessardzes bataljona kapelāns, Talsu Romas katoļu baznīcas priesteris Arnis Suleimanovs, pievēršot jauniešu uzmanību: gan toreiz, gan tagad mēs daudz spējam ar savu gara spēku.
Pasākuma izskaņā – kopīgi dziedāta dziesma, tāpat kā toreiz pie barikāžu ugunskuriem, lika just kopību.
Rakstu sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Ignaša