Ekskursija uz Ziemeļkurzemes reģionālo lauksaimniecības pārvaldi

 

Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām organizēja Atvērto durvju dienu.
28. septembrī skolēnu grupa no 11.c un 12.c klases kopā ar savām klases audzinātājām D.Pretici un D.Ignašu, skolotāju A.Rūtenbergu devās uz Ziemeļkurzemes reģionālo lauksaimniecības pārvaldi Dundagas ielā 4. Mūs sagaidīja jaunizbūvētās, mājīgās telpās pārvaldes vadītāja J.Kļava un pārvaldes vadītājas vietnieks M. Jansons. Noklausījāmies un noskatījāmies jauku prezentāciju par pārvaldes darbu, tās darbiniekiem un ārpus darba aktivitātēm. Skolēniem tika dots uzdevums – uzmanīgi ieklausīties, veikt pierakstus, lai pēc tam sekmīgi iegūto informāciju izmantotu ekonomikas, ģeogrāfijas stundās.
Pēc tam sadalījāmies divās grupās un mūsu gidu, pārvaldes vadītājas un viņas vietnieka pavadībā devāmies iepazīties ar pārvaldes darbu uz vietas pārvaldē. Ieguvām informāciju gan par projektu pieteikumiem, gan to finansiālo atbalstīšanu, gan lauku atbalsta aktualitātēm, gan jaunām tehnoloģijām, izglītības nepieciešamību. Turpināt mācīties- vairākkārtīgi akcentēja pārvaldes vadītāja J.Kļava. Tika piedāvāta iespēja braukt uz vietas un skatīties, kā tiek izvērtēti projekti, bet piedāvājumu nolēmām izmantot citreiz.

Raksta autore: A.Rūtenberga
Foto: M. Jansons