Grāmatu svētkos 2018

   23.martā 11.c klases skolēni, audzinātājas ierosināti, izmantoja iespēju “Grāmatu svētku” ietvaros būt Latvijas Bankas un “Latvijas Avīzes” rīkotajā diskusijā “Reģionu sarunas par labklājību”.

   Diskusijas tēma – “Cik gados sasniegsim pārtikušo valstu līmeni – 10, 20, 50..?” Diskusijā interesanti un saistoši par industriālajām revolūcijām, par skolām, augstskolām un skolotājiem, par izcilību, par to, kas traucē Latvijai attīstīties, runāja Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

   Latvija Bankas valdes loceklis Harijs Ozols iepazīstināja klātesošos ar turīgas valsts “pamatakmeņiem”- zināšanas, nauda, stabilitāte. Pastāstīja, ka Latvijas Banka ir visu Baltijas valstu skaidrās naudas apstrādes centrs un īsi informēja par ZIB maksājumiem. Diskusiju par ekonomikas un finanšu jautājumiem vadīja “Latvijas Avīzes “žurnālists Ivars Bušmanis.

   Dienas turpinājumā – tikšanās ar dzejnieci un dramaturģi Māru Zālīti.

   Iepazinām dzejnieci kā Latvijas patrioti ar plašām vēstures zināšanām par valsts izveidošanos, kā cilvēku, kurai nav vienalga, kas notiek mūsu valstī. Viņa aktīvi darbojas tautai nozīmīgos sabiedriskos procesos un savu attieksmi pauž rakstot libretus – rokoperai “Lāčplēsis”, “Kaupēn, mans mīļais!”, kā arī iesaistoties mūsu valsts pirmā Ārlietu ministra un vairākkārtēju Ministru prezidentu Zigfrīda Annas Meierovica piemiņas saglabāšanai. Dzejniece ir patronese Likteņdārzam.

   Uzzinājām jaunus un interesantus faktus, kuri nekur nav minēti. Piemēram,kāpēc “Pieci pirksti”sarakstīti tikai tagad (2013.), kāpēc M. Zālīte uzskatīja, ka librets jāraksta tieši par Kaupēnu u.c.

   “…tik daudz, cik Latvijai dosim, viņa dos mums” /M.Zālīte/

Rakstu sagatavoja 11.c klases skolniece Ieva Šķībā

Foto: 11.c klases audzēkņi Ieva Šķībā un Miks Zaķis