Iepazīsti mākslu Talsu novada muzejā!

Ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu, Talsu vakarskolas skolēni maija mēnesī apmeklēja vairākas Talsu novada muzeja izglītojošās programmas.

3. un 7. maijā 8.- 9. klašu un 10.c klases skolēni apmeklēja tradicionālo Mākslas dienu izstādi, kurā apskatīja Talsu mākslinieku izvēlētos gada nozīmīgākos mākslas darbus un tuvāk iepazina mākslu caur savu pieredzi, darbojoties programmaā “Iepazīsti mākslu”. Programmas laikā muzeja izstāžu darbi kļuva par izpētes objektu un dalībnieki padziļināti varēja apgūt monotīpijas tehniku. Monotīpija ir grafikas iespiedtehnika, kura no iespiedformas iespējams iegūt tikai vienu kavalitatīvu novilkumu.

15. maijā 12. c klases skolēni darbojās auduma apdrukas darbnīcā, kuras laikā uzzināja par mākslinieku Žani Sūniņu (1907-1979) un viņa darbību, sietspiedes popularitāti Latvijā 1930-tos gados un varēja apdrukāt kokvilnas maisiņu ar kādu no Ž.Sūniņa tautiskajiem zīmējumiem.

Rakstu sagatavoja skolotāja Inta Robalde