INICIATĪVA “LATVIJAS SKOLAS SOMA”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.

6. septembrī Rīgā tika atklāta Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Iniciatīvas ietvaros skolēniem tiks piedāvātas dažādas iespējas iepazīt un atklāt Latvijas daudzveidību, sasniegumus, inovācijas, kultūru un vēsturi.

Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. Pasākumā piedalījās ap 6000 tūkstošu skolēnu no visas Latvijas, arī pārstāvji no Talsu vakarskolas – 12. C klases skolnieces Krista Prūse un Evelīna Kozuba un skolotāja Inta Robalde.

Pasākuma 1. daļā varēja apskatīt dažādas izstādes un piedalīties interaktīvajās izstādēs, piemēram, spēlēt kopā ar puišiem no “Santehniķi.lv” vai vērot iluzionista priekšnesumu. 2.daļā notika koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās Valters Frīdenbergs, The Ludvigs, Justs, grupas “Dagamba” un “Auļi” un citi makslinieki.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Rakstu sagatavoja skolotāja Inta Robalde