Konkurss „Mans biznesa plāns Latvijas muižai vai pilij”

    Skolēnu konkursu ar mērķi padziļināt jauniešu interesi par kultūras mantojuma objektiem, kā arī iesaistīt sava novada uzņēmējdarbības veicināšanā un tūrisma attīstības plānošanā, rīkoja Latvijas privāto vēsturisko ēku asociācija un Latvijas piļu un muižu asociācija.

    2018.gada 24. un 25. maijā Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi norisinājās Atvērto durvju dienas, un to laikā īpaša uzmanība tika pievērsta arī skolas vecuma jauniešiem. Jauniešu uzdevums bija apmeklēt kādu no muižām vai pilīm, uzrakstīt biznesa plānu un laimēt iespēju rīkot klases vakaru kādā no tām.

    Konkursā biznesa plānus iesniedza 12 skolas, arī Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas 7.- 8. klašu komanda.

    Skolas 7.-8. klašu skolēni un vēstures un sociālo zinību skolotāja Una Grīnberga apmeklēja Spāres muižu Talsu novadā un uzrakstīja biznesa plānu muižas attīstībai. Skolēni piedāvāja maksas pasākumu kompleksu ikvienam, kurš vēlas būt liecinieks 18.- 19. gadsimta dzīvei muižā „Viena diena Spāres muižā”. Konkrētajā nedēļas dienā Spāres muižas telpās „atdzīvotos” seno īpašnieku tēli, kuri dzīvotu it kā toreizējo ikdienas dzīvi. Apmeklētāji varētu vērot šos notikumus, bet paši netiktu iesaistīti kā dalībnieki. Muižas pils parkā varētu ierīkot autentisku tā laika spēļu laukumu bērniem.

    Konkursa darbus vērtēja žūrija- pārstāvji no muižu un piļu asociācijas, Latvijas bankas, Junior Achievement Latvia.

    19. oktobrī viesnīcā „Hotel Bergs” notika konkursa „Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” apbalvošanas ceremonija.

    Mūsu skolas komanda ieguva Latvijas bankas Simpātiju balvu. Katrs skolēns saņēma Latvijas bankas dāvanu.  

    Apbalvošanas ceremonijā uzrunas teica Latvijas Kultūras ministre Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks ar vēlējumiem skolēniem turpināt izzināt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apskatīt fotoprojektu „Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmetu griežos”, kas tapis ar Eiropas Tautas partijas finansiālu atbalstu un iepazīties ar Berga bazāra vēsturi un šodienu.

Rakstu sagatavoja sociālo zinātņu metodiskās komisijas vadītāja Inta Robalde