Lekcija Talsu bērnu bibliotēkā

21. februāris – Starptautiskā dzimtās valodas diena

    Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu, lai izceltu valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā.

    28.februārī Talsu bērnu bibliotēkā viesojās LU latviešu valodas aģentūras lingviste D.Liepa. Arī mūsu skolas 9. klases skolēni vēlējās apmeklēt šo lekciju, lai vairāk uzzinātu par e- pasta etiķeti, kā pareizi rakstīt un noformēt lietišķo vēstuli.

    Pēc lekcijas skolēni secināja, ka lektore likusi aizdomāties, cik svarīgi ir rūpēties par savas valodas pareizu lietošanu, kā arī uzzinājuši aktuālo valodas attīstībā. Spilgtākie piemēri, kas palikuši prātā no lekcijas – “sieviešu apgriešana, vīriešu apgriešana, bērnu apgriešana” – tādas šausmas varam lasīt frizētavas izkārtnē.

Rakstu sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Grīvane