Mēs mīlam Latviju!

Svinot Latvijas 96.gadadienu, ar patriotiskām domām, jaunām idejām, svētku noskaņu Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolā notika svētku spēle „Es mīlu Tevi, Latvija!”

No televīzijas aizgūto spēles ideju iedzīvināja svētku organizatore Daiga Pretice, skolotājas Agnese Jansone, Sandra Eisaka, Ina Tenberga, žūrijā piedalījās direktore Ineta Pugoviča, saimniecības pārzine Dzintra Leinarte, skolnieces Una Martiņenko, Elīna Fridrihsone. Kā īpašs viesis bija uzaicināts un svinīgu uzrunu teica Talsu novada domes deputāts, Zemessardzes komandieris Dainis Karols.

Spēles azartu uzturēt palīdzēja no televīzijas spēles varoņiem noskatītā pieredze. Atbildes uz dažādiem vēsturiskiem un kultūrvēsturiskiem jautājumiem, kluso telefonu jeb klaču spēle, ģeogrāfijas spēle „Atrodi pilsētu!” komandas ātri vien saliedēja, komandas dalībnieki papildināja viens otru, droši un raiti darbojās, palīdzēja un pat kontrolēja spēles gaitu.

Arī rezultāts nelika ilgi sevi gaidīt un uzvarējusī draudzība pierādīja to, ka kopā var paveikt vairāk, kopā ir drošāk un šādi kopā ir labāk saredzama tautas un valsts nākotnes vajadzība- valsts labklājību būvēt visiem kopā.

Tādā kopībā tika nobaudīts arī svētku kliņģeris un pasākuma nobeigumā katrs varēja izteikt, kāpēc viņš mīl Latviju. Apkopojot pateikto, varam droši apgalvot, ka Latvija mums ir mīļa, jo tā ir mūsu dzimtene, te ir mūsu mājas, ģimenes, tāda daba un zeme ir tikai šeit. Bet kādas meitenes teiktais, ka šādus kliņģerus cep tikai Latvijā ir ļoti būtiska jēga. Tas nozīmē, ka arī katrā sīkumā, ikdienā, ikdienišķā lietā Latvijas vārds skan īpaši melodiski, kuru gribas teikt atkal un atkal. Tas nozīmē, ka mēs mīlam Latviju!

Rakstu sagatavoja I.Tenberga

fotografēja A.Rūtenberga