Paldies “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt teātra izrādi

    12. decembri skolas 10.- 12. klašu , pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstam, apmeklēja Dailes teātra izrādi “Harolds un Moda”, kura notika Ventspils Teātra namā.

    Tā ir angļu rakstnieka komēdija ar pašnāvībām, un patiesībā tā ir smieklīga tikai pirmajā acu uzmetienā. Tas ir stāsts par kādu astoņpadsmitgadīgu puisi, kurš, gadu gadiem meklēdams mātes uzmanību un mīlestību, inscenē savas pašnāvības. Jā, vairākas. Reiz viņš pat mēģina izdarīt pašnāvību mātes priekšā. Taču viņas uzmanību viņš tomēr nespēj sev pievērst… Iegrimis depresijā, viņš nerimti staigā pa bērēm un kādā šādā reizē iepazīstas ar astoņdesmitgadīgu kundzi, kurai arī izsenis patīk bēres. Viņi sadraudzējas, pavada laiku kopā, līdz iemīlas viens otrā. Harolds ir apsēsts ar nāvi, savukārt Modas kaislība ir dzīve. Tostarp māte mēģina puisim atrast līgavu. Haroldam tas apnīk, un viņš mātei paziņo, ka precēsies ar Modu.  

    Izrādes režisors ir TV žurnālists Pauls Timrots., kurš lugu tulkojis no angļu valodas. Par izrādi P.Timrots saka: “Kas man patīk šajā lugā? Tas, ka viss notiek kā dzīvē. Cilvēki raud un smejas vienlaikus un senā kundze Moda- viņa pārzina dzīves vērtības. Viņai nav nekādu priekšrakstu. .Viņai nešķiet, ka vajadzētu dzīvot pēc kaut kādiem izdomātiem morāles kanoniem un kodeksiem. Viņa ir kā labs revolucionārs, kas parāda: nevajag dzīvot pēc priekšrakstiem, bet gan pēc savām izjūtām. Un tas būs pareizi”.

    Skolēniem bija iespēja iepazīties ar vienu no dramaturģijas žanriem- komēdiju, vērot cilvēku savstarpējās attiecības un saskarsmes kultūru, izvērtēt mūsdienu morāles principus.

Rakstu sagatavoja skolotāja Inta Robalde