Pasaules ūdens diena

??

?

22. marts kopš 1993. gada visā pasaulē, pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas, ir Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO).

Skolā Ūdens diena iesākās neparasti – no rīta, ienākot skolā, skolotāji piedāvāja padzerties. Iespēja izvēlēties- minerālsāļu ūdens, citronūdens un krāsainais augļu ūdens (laims, apelsīns, ķirši un āboli).

Skolēniem bija jāaizpilda aptauja, galvenais rast atbildes uz jautājumiem, kāpēc šodien dzeram ūdeni un kas neparasts redzams skolā? Patīkami, ka skolēni bija radoši, prata iziet no situācijas, nezinot atbildi, ar asprātību. Piemēram, aptaujāti, ko interesantu ievērojāt šodien? Atbildes bija: “Ūdens tiek izdalīts kā hokejistiem!”, “Ūdens skolēnus atdzīvināja!”

Pusdienas laikā skolotāji organizatori centās radīt interesi un aizdomāties par veselību kā labas dzīves pamatu un garantu. Bioloģijas skolotāja I.Pugoviča pastāstīja par sārmainas vides nozīmi organismā, par informāciju, ko satur ūdens. Sociālo zinību skolotāja U.Grīnberga skaidroja ūdens nozīmi veselīgas ādas un muskuļu  masas nodrošināšanā. Ekonomikas skolotāja A.Jansone analizēja aptauju atbildes un pasniedza pārsteiguma balvas – negāzēta ūdens pudeli ar ieteikumiem, kā dzert ūdeni un kā pagatavot ūdeni ar daudzveidīgu garšu.

Ūdens baudīšana notika visas dienas garumā un skolotāju secinājumi: ūdens patiešām “atdzīvina“ skolēnus un raisa pozitīvas sajūtas!

Svinam Ūdens dienu!

Rakstu sagatavoja I.Pugoviča