Starptautiskā Putras diena

 

10. oktobrī ar plašām aktivitātēm visā pasaule tiek svinēta Starptautiskā putras diena. Putras lielvalstī Skotijā šajā dienā norisinās labdarības akcijas, ar kuru  palīdzību tiek ziedotas putras trūcīgajiem Āfrikas valstu iedzīvotājiem. Ar šādām akcijām tiek popularizēta putra, kā pilnvērtīga uztura neatņemama sastāvdaļa un sabiedrība tiek pamudināta uz labdarību.

Mūsu skolā putras dienu atzīmējām 8. oktobrī. Putras dienā skolēni ieguva informāciju par dažādiem graudaugiem un putrām. Putru baudīšanu nodrošināja skolotājas, kuras šīs putras pagatavoja. Skolēni degustēja un balsoja par garšīgāko putru. Skolēnu lielāko atzinību izpelnījās šķelto zirņu biezputra, kuru pagatavoja angļu valodas skolotāja Santa Krūmiņa.

Paldies veselības mācības skolotājai Unai Grīnbergai par doto iespēju skolas skolēniem pirmo reizi veselīgi pusdienot pašu skolā.

Rakstu sagatavoja D. Pretice