Uz Briseli! Uz Eiropas Parlamentu!

9.maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika konkursa „Cilvēki- Latvijas novadu dārgumi” fināla pasākums.

   Sagaidot Latvijas simtgadi, ir svarīgi izprast vēstures notikumus un to ietekmi mūsdienu sabiedrībā. Mūsu vēsturi veido cilvēki, tāpēc konkursa mērķis ir atklāt un darīt zināmus plašākai sabiedrībai cilvēkus, kuri devuši ieguldījumu savas ģimenes, pagasta, novada, pilsētas mērogā.

   Konkurss norisinājās 3 kārtās. Kopumā konkursā piedalījās vairāk kā 100 skolēnu no visiem Latvijas novadiem. Kurzemes reģionā tika pieteikti 24 darbi, no kuriem 11 darbi un to autori tika izvirzīti uz 2. kārtu, kura norisinājās 31. martā Liepājas muzejā. Uz konkursa 3. kārtu tika izvirzīti 4 autoru darbi. Viens no tiem bija Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas 11.c klases skolēns Jēkabs Brāķeris, kurš veidoja stāstu un prezentāciju par savu vectēvu Verneru Brāķeri- cienījamu fizikas un matemātikas skolotāju.

   Konkursa finālā tika prezentēti labākie darbi no visiem Latvijas novadiem. Konkursa noslēgumā dalībniekus sagaidīja liels pārsteigums. Galveno balvu- braucienu uz Briseli un iepazīšanos ar Eiropas Parlamenta darbu saņēma visi fināla dalībnieki. Šo iespēju konkursa finālistiem sagādāja Eiropas Parlamenta deputāti: Inese Vaidere, Sandra Kalniete, Artis Pabriks un Krišjānis Kariņš.

   Jēkabu ciemoties un iepazīt Eiropas Parlamentu uzaicināja deputāts Artis Pabriks un jau maija beigās Jēkabs dosies uz Briseli.

Rakstu sagatavoja vēstures skolotāja Inta Robalde

Foto no pasākuma- Jēkabs Brāķeris, EP deputāte Inese Vaidere, Verners Brāķeris, Inta Robalde